Redukce plnění LPG

Redukce slouží k přizpůsobení koncovky plnění LPG přímo na Vašem vozidle, nebo jako provedení koncovky plnící pistole tankovacího zařízení. Při tankování LPG v různých zemích Evropy se totiž běžně setkáte s tím, že koncovky bývají odlišné od těch našich.

V některých zemích Evropy se používají na tankovacích stojanech s LPG odlišné typy plnících pistolí. Vzhledem k tomu, že v České republice je za standard považována koncovka LPG plnění tzv. "italského typu", můžete mít při cestách např. do Německa, Belgie, Holandska, či Francie potíže s natankováním. V každé z těchto zemí se totiž k plnění LPG nádrží používají jiné koncovky. Rovněž pokud si přivezete vozidlo vybavené pohonem na LPG z některé z uvedených zemí, můžete mít bez redukce potíže s natankováním LPG u nás. Buďto si necháte vyměnit koncovku plnění na Vašem vozidle, nebo si pořídíte vhodnou redukci koncovky plnění a máte po problému.

 

Název typu redukce Státy Foto
Italský typ Albánie, Bělorusko, Bosna, Bulharsko, Černá Hora, Česko, Dánsko, Estonsko, Francie, Chorvatsko, Italie, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Makedonie, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko a Ukrajina Redukce italský typ
Belgický typ Finsko, Holandsko, Německo, Norsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko a Velká Británie Redukce belgický typ
Holandský typ Belgie, Irsko, Lucembursko, Německo a Švýcarsko Redukce holandský typ
Ruský typ Bělorusko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Moldávie, Rusko a Ukrajina Redukce ruský typ

 

Pokud jste narazili v tabulce na to, že v některých státech se vyskytuje více než jeden typ redukce pro LPG, nejedná se o chybu. V některých státech, např. na Ukrajině či v Neměcku se může uživatel LPG systému setkat s více typy redukcí pro tankování LPG a je potřeba se na to připravit.