Montáž přestavby LPG

Doporučujeme Vám vždy se osobně a důkladně přesvědčit, komu své motorové vozidlo k přestavbě na LPG hodláte svěřit, a zjistit si v první řadě v obchodním či živnostenském rejstříku na internetu, jak dlouho tuto vysoce odbornou činnost firma provádí. Pokud tak neučiníte, může se stát, že se stanete tzv. "pokusným králíkem" takovéto pochybné firmy s vysokým rizikem neodborného provedení LPG přestavby. Takových rádoby odborných firem jsme během našeho více než 29-ti letého působení v oboru LPG přestaveb zaznamenali spousty, a jejich počínání bohužel nakonec vždy přispělo ke špatnému renomé samotných LPG přestaveb u veřejnosti, a tím i ke špatnému zvuku samotného LPG pohonu u potencionálních zájemců. Montáž přestavby LPG svěřte pouze ověřené a autorizované firmě, která má dlouholeté zkušenosti a specializuje se na přestavby LPG - vyplatí se Vám to!

Po dobu práce na LPG přestavbě Vám nabízíme zapůjčení náhradního vozidla! Náhradní vozidlo je ale nutno si objednat dopředu a seznámit se s podmínkami zapůjčení !!!

Výhody LPG přestavby

POLOVIČNÍ ÚSPORA PROVOZNÍCH NÁKLADŮ

Hlavní výhodou přestavby na LPG je téměř poloviční úspora nákladů oproti provozu na benzín. Cena LPG je ve srovnání s benzínem dlouhodobě v celoročním průměru prakticky poloviční. Spotřeba LPG v litrech je oproti benzínu vyšší cca o 10-15%. Motor má o něco málo klidnější a tišší chod a zároveň se méně opotřebovává, protože v něm nevznikají karbonové usazeniny (platí při použití systému na ochranu ventilů a ventilových sedel Flashlube).


OSVOBOZENÍ OD SILNIČNÍ DANĚ

Pro firmy a živnostníky je určitě zajímavá skutečnost, že vozidla vybavená alternativním pohonem LPG, CNG nebo hybridním jsou s účinností od 1.1.2009 osvobozena od placení silniční daně. To představuje roční úsporu 1500 - 4500 Kč.


MOŽNOST SOUČASNÉHO PROVOZU NA BENZÍN

Nespornou výhodou vozidla přestavěného na LPG je zachování možnosti současného provozu na benzín, a tím také prodloužení reálného dojezdu vozidla. Vzhledem k dnešní vysoké hustotě sítě čerpacích stanic LPG po celé České republice není potřeba tankovat velké množství plynu kvůli dojezdu, protože na LPG už narazíte téměř na každém kroku. Pokud by však přeci jen došlo k situaci, kdy se ocitnete mimo dosah LPG čerpací stanice, jednoduše přepnete provoz vozidla na benzín a můžete pokračovat bez zastavení v jízdě.

Nevýhody LPG přestavby

VYSOKÁ VSTUPNÍ INVESTICE

Vysokou vstupní investici na přestavbu vozidla na LPG však nyní můžete rozmělnit v čase díky splátkovému prodeji, který Vám firma Autogas nabízí. Více o možnosti financování přestavby LPG na splátky naleznete zde. Provedení přestavby pohonu na LPG je zásahem do konstrukce vozidla, který se nemusí líbit v záruční době výrobci, ale v současné době je to již více na individuální diskuzi s jednotlivými prodejci automobilů.


OMEZENÍ VJEZDU VOZIDEL S LPG DO PODZEMNÍCH GARÁŽÍ

Jako poslední nevýhodu je třeba zmínit omezení spočívající v zákazu vjezdu vozidla s plynovým LPG pohonem do většiny podzemních garáží.


MONTÁŽ DRUHÉ PALIVOVÉ NÁDRŽE NA LPG DO VOZIDLA

Daní za větší dojezd a úsporu nákladů je nutnost umístit do vozidla druhou palivovou nádrž. Možnosti máte v zásadě dvě: buď vám válcová nádrž zabere část prostoru kufru, nebo Vám toroidní nádrž obsadí prostor pro rezervní kolo. Zvolíte-li si druhou možnost, nemusíte již vozit rezervu v kufru vozidla, a můžete ho nahradit rezervní sadou pro opravu pneu. Nová vozidla s pohonem na LPG prodávaná na českém trhu jsou již dnes homologována s nádrží LPG místo rezervy.

 

Poptávka ceny přestavby