O nás

 

Stručná historie firmy Autogas Opava

autogas firma foto 2Autogas Opava s.r.o. je firma s historií - již 22 let se prosazujeme na trhu.

Historie firmy se začala psát v květnu roku 1993 počínaje okamžikem založení firmy Jiří Grossmann - Autogas a následnou firemní účastí na 1. školení montážních a revizních techniků LPG systémů v Praze.

Měsíc po svém vzniku - v červnu roku 1993 - získala firma Autogas nabídku na pronájem prostoru pro svou servisní dílnu, a přestěhovala se tak do areálu společnosti Kupra na ulici Slavkovské č. 39 v Opavě - Jaktaři (dnes na tomto památném místě stojí stanice STK).


Naše začátky s přestavbami automobilů na LPG pohon v devadesátých letech byly velice obtížné zejména s ohledem na náročný schvalovací proces dvěma rozhodujícími institucemi, které tuto oblast měly na starost: Dopravní inspektorát Policie České republiky v Opavě a Institut technické inspekce v Ostravě.

autogas firma foto 2

Přesto se nám však podařilo toto náročné počáteční období našich přestaveb automobilů na LPG překonat a zvládnout, a při dnešním ohlédnutí zpět v čase je víc než jisté, že vynaložené úsilí se nám vrátilo v podobě neocenitelných zkušeností a dovedností v naší profesi.


Dnes máme již úctyhodných 22 let naší práce v autoservisu Autogas Opava za sebou a můžeme snad o sobě směle prohlásit, že v oblasti LPG a CNG systémů a přestaveb vozidel na plynový pohon jsme větrem a zkušenostmi ošlehaný profesionální tým odborníků.


O tom se můžete přesvědčit sami při osobní návštěvě u nás v autoservisu Autogas. Pokud uvažujete o levnějším provozu svého auta a nemáte zatím o LPG pohonu dostatek informací,  abyste se mohli zodpovědně rozhodnout k této změně, nabízíme Vám pro základní orientaci v LPG problematice tyto internetové stránky, a pokud se nás rozhodnete navštívit osobně, budeme mít pro Vás odborné poradenství a konzultaci zdarma přímo v sídle firmy Autogas Opava s.r.o.