Čištění trysek ultrazvukem

 

Ultrazvukové čištění benzínových vstřikovačů

Čištění vstřikovacích trysek zážehových motorů ultrazvukem je v naší republice stále ještě v plenkách. Jen málo autoservisů může nabídnout tyto služby. Zařízení ASNU, které vyvinula stejnojmená firma, však brzy danou situaci změní. Systém slouží pro diagnostiku, testování a servis benzinových vstřikovačů. Při provozu automobilu se mohou časem vyskytnout některé problémy jako např. zhoršené starty, nepravidelný chod motoru, zvýšená spotřeba paliva, citelně nižší výkon motoru a zvýšené emisní limity. Tyto problémy se mohou objevit i u vozidel jejichž motory spalují LPG. Některé závady mohou způsobovat znečištěné nebo poškozené vstřikovací trysky. Proto doporučujeme kontrolu vstřikovačů provádět každých 60 000 km, aby nedošlo k poškození motoru, lambda sondy a katalyzátoru.

Zařízení ASNU zvládne většinu problémů vyřešit ve velmi krátkém čase a za minimální náklady. Jednotlivé vstřikovače upevníme do přístroje ASNU, který simuluje různá pracovní zatížení motoru. Vizuálně a fyzikálně se zhodnotí tvar vstřikovaného paprsku, jeho směr a množství požadované dávky. Následně vstřikovač ponoříme do speciální ultrazvukové čistící lázně. Ta vyčistí i silně zanesené části vstřikovačů. Na každém vstřikovači vyměníme gumová těsnění a filtr. Následně provedeme další zkušební test. Jsme schopni provést test a čištění až šesti vstřikovacích trysek současně. Přístroje ASNU chrání evropský patent. Diagnostické zařízení ASNU 01 jako jediné doporučuje firma ROBERT BOSCH.

Diagnostika funkce a dávky vstřikovačů, ultrazvukové čištění v lázni a následnou kontrolu. Cena: 1 190,- Kč (včetně DPH 21%)